Szynoprzewody oświetleniowe – gdzie są wykorzystywane?

szynoprzewód oświetleniowy

Nowe biuro wymaga solidnego i dającego się łatwo przestawić oświetlenia? Sklep lub witryna wystawiennicza potrzebują doświetlenia, które ustawisz według swoich oczekiwań? A może szukasz nowoczesnego i funkcjonalnego rozwiązania kwestii oświetlenia do swojego domu? W każdym z tych przypadków idealnie sprawdzą się szynoprzewody oświetleniowe.

Czym są szynoprzewody oświetleniowe?

Wyobraź sobie szyny dla zabawkowego pociągu. Budujesz prosty odcinek o dowolnej długości, a następnie możesz postawić na torach kilka wagonów. Chcesz zabrać jeden? Żaden problem. A może masz ochotę dołożyć jeden? W porządku. Mają być blisko siebie czy daleko? Ty decydujesz, bo możesz je umieścić w dowolnym miejscu na szynach. A teraz wyobraź sobie to samo na suficie, a zamiast wagoników są reflektory.

Szynoprzewody oświetleniowe to jeden z najbardziej efektownych sposobów na aranżację światła w dowolnym pomieszczeniu: od witryny sklepowej do dużej hali magazynowej. Prostota montażu, trwałość, estetyka i niemalże dowolność w konfigurowaniu ustawienia i kierunku reflektorów to ogromne atuty, którym nie sprosta żadne tradycyjne rozwiązanie.

Jak są zbudowane szynoprzewody oświetleniowe?

Podstawę stanowi szyna. Jest to rodzaj solidnego przewodu, który przypomina szyny, na których wiszą żabki trzymające firany i zasłony. Analogia jest zresztą bardzo dobra, bo żabki dają się równie łatwo przesuwać po szynach, doczepiać, odczepiać i przekręcać jak reflektory. Szyny wykonane są z aluminium o klasie ochrony IP55, a pojedynczy element ma 1 lub 3 metry długości. To pozwala na łączenie szynoprzewodów w tor o dowolnej długości, a także tworzyć linie łamane.

Czy szynoprzewody oświetleniowe to dobre rozwiązanie dla mnie?

Prawdopodobnie najlepsze. Przede łatwość konfigurowania oświetlenia. Reflektory można dostawiać i zdejmować, a także dowolnie przesuwać na szynoprzewodzie. Ponadto estetyka i designerski wygląd. A także oszczędności dzięki użyciu miedzianych przewodników o bardzo wysokiej czystości. To obecnie najmodniejsze rozwiązanie dla nowoczesnych domów, biur, powierzchni handlowych i wystawienniczych.

Szynoprzeowdy oświetleniowe kupisz tutaj - https://www.egsystem.pl/szynoprzewody.php